- Google Analytics – tasuta veebi statistika ja analüütika tarkvara, mis peaks küll olema installitud igale veebile külge
- ZoneEdit – DNS serveri teenus, kus saab 3 domeeni tasuta hallata
- EntryDNS – tasuta DNS serveri teenus
- DtDNS.com – dünaamiline DNS teenus (5 hostinime tasuta), mille tulemusel saad nö oma võrgusõlmele dünaamilise IP puhul “staatilise IP-nime” (eeldab võrguseadme tuge, Elioni omad toetavad)
- Live Domains – firma domeeniteenuste rakendamine: e-post (e-posti listide haldus viletsavõitu), jagatav kalender, jagatav pilveketas (Onedrive), veebipõhised populaarsed kontoritarkvarad (Word, Excel, Powerpoint, OneNote), tasuta 50 kontot (a’ 7GB)
- Feedburner – veebi RSS voogude konsolideerimise koht, kust jälgida RSS kasutust, lisaks saab teha ka aliase nt feeds.firma.ee
- Zonecloud (UUS!) – oma eestimaine pilveteenus – 5GB ruumi tasuta
- Copy.com – pilvepõhine teenus Barracuda‘lt – 15GB ruumi tasuta, saad veel lisaks 5GB (kokku siis 15+5=20GB), kui liitud selle lingi alt. Erinevad ligipääsuvõimalused (veeb, Windows, Apple, Android, Linux), kontode vahel ja avalik failide jagamise võimalus.
- Mozy – veebipõhine varundus EMC‘lt – 2GB veebiruumi tasuta, piiramatu ruum $5/kuus eest. Väikefirmale lihtne, kindel ja odav lahendus.
- Feed43 – suvalise veebisaidi sisule RSS-voo tekitamine
- Trac – Wiki, probleemihaldus, versioonihaldus.
- Bugzilla – probleemihaldus
- Mantis – probleemihaldus
- Spiceworks – http://www.spiceworks.com/ . Suurepärane arvutivõrgust ülevaade ja monitooring – mis masinad-seadmed ja mis IP-dega üldse võrgus on, mis tarkvara on installeeritud. Takkapihta oskab monitoorida ka masinate olemasolu ning tarkvara installi (a’la kui keegi installib endale Yahoo Toolbari, siis admin saab häire). Korjab serverite mured kokku, hoiab andmete ajalugu ja näeb trende (kettamahtude kasv jms), joonistab ka võrgu skeemi ja võrguseadmetel näitab portide peal koormust. Exchange osas näitab postkastide mahu omanike top5. Ahjaa, isegi miski algeline helpdesk on sel ka olemas. Makeuseof on sellest softist väikese review teinud – http://www.makeuseof.com/tag/free-network-monitoring-software-with-spiceworks/ ja ka Redmonk – http://www.redmonk.com/cote/2009/01/19/spiceworks35/ . Install on ka imelihtne – tal on suisa oma www-server kaasas. Kui masinas on juba miski www-server (IIS, Apache) 80 pordi peal tiksumas, siis sellest pole lugu – pakub kenasti siis muu pordi peale ennast.
- Monitooringu osas kasutakse ka selliseid tarkvarasid nagu Nagios, Zabbix ja OpenNMS. Nagiose käimaajamine on veidi pusimist (sh tekstipõhiste konfifailide kruttimine), aga muidu üsna võimas vahend. Zabbix näeb seevastu hea välja (ajaxi-põhine), kuid konfimine samuti kohati segadust-tekitav. OpenNMS kohta on kuulda ka palju positiivset.
- Väga mugav out-of-box vidin on ka ManageEngine OpManager – 10 node on tasuta, edasised tasulised võimalused on päris head.
- Suht piiratud võimalustega (ping, SNMP), aga samas suht lihtne ja ülevaatlik tarkvara on SNMP Tools – http://www.digigrupp.com/snmptools/ , mis on muide eestlaste tehtud (nende kodukalt leiab muidki kasulikke vidinaid).
- Monitooringusoftidest saab kõige parema ülevaate Wikipedia võrdustabelist – http://en.wikipedia.org/wiki/Network_monitoring_comparison .
- UltraVNC SC – http://www.uvnc.com/addons/singleclick.html . Kaughaldus, ei vaja tööjaama installi.
- Pycron (http://www.kalab.com/freeware/pycron/pycron.htm) – viisakas Crontab Windowsi masinale
- Nirsoft utiliidid – http://www.nirsoft.net/ . Mitmesugused IT admini ja IT spetsi jaoks kasulikud utiliidid – paroolid, skaneerimine jms
- Karen’s Power Tools – http://www.karenware.com/ . Mitmesugused kasulikud utiliidid.
- Sysinternals utiliidid – http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/default.aspx . Mitmesugused IT admini jaoks kasulikud utiliidid. Nt BgInfo – kuvab desktopil masina nime ja tema parameetrid.
- Teamviewer – arvutite haldus, abivajamiseks tõmba programm alla, pane käima, ütle IT spetsialistile ekraanil olevad koodid ning IT spetsialist saab võtta arvuti pildi üle ja tegeleda probleeemiga kasvõi teisest maailma otsast.
- Zamzar – http://www.zamzar.com . Abiks veebipõhine failide konverter, mis üldiselt “vilistab” igasugustele piirangutele (nt PDF-idel).
- CutePDF Writer (http://www.cutepdf.com/) – tasuta PDF looja; tekitatakse printer, kuhu saab mistahes programmist printida, prindikäsu järel küsitakse PDF-faili nime.
- Microsoft Security Essentials – tasuta pahavaratõrje, mis on üsna efektiivne ja samas ei koorma arvutit.
- Kettamahtude hindamine. Seni leitutest tundub parim jDiskReport – http://www.jgoodies.com/freeware/jdiskreport/ (erinevad platvormid). Saab ülevaate mahtude, hulga ja ajaloo järgi. Nt kui paljusid või mis mahus faile päevas, nädalas, kuus, aastas jne muudetakse või lisatakse. Või millised failid või failitüübid võtavad kõige rohkem ruumi (või kataloogid).
- Truecrypt – http://www.truecrypt.org/ . Loo arvutisse krüpteeritud ketas.
- Delicious – http://www.delicious.com . Veebipõhine veebilemmikute hoidla – enam ei sõltu lemmikutele ligipääs parasjagu sellest, millise arvuti taga oled. Nt lingikogu http://www.delicious.com/ailves , kus leiab lisaks eel- ja allnimetatutele veel muudki huvitavat.
- Vabavaralised ja vaba tarkvaralised alternatiivid kommerts-tarkvarale – http://www.osalt.com/